Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Debata oxfordzka w Jagielle

Opublikowano: wtorek, 19, luty 2019 15:31


     Od 11 do 19.02.2019 r.  uczniowie naszej szkoły:  Julia Piaseczna, Martyna Wach – klasa Ic, Dominik Łusiak – I b i Kornel Szumilak – IIIc, brali udział w międzynarodowej wymianie młodzieży, zatytułowanej ‘Talk, talk’, na której reprezentowali zamojskie stowarzyszenie: HEureka Generator.
     W projekcie uczestniczyła  młodzież z Polski, Łotwy, Węgier i Czech w wieku 15-18 lat.  Grupa zakwaterowana była w internacie przy I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i rozwijanie kompetencji z zakresu autoprezentacji, krytycznego myślenia i wystąpień publicznych.
     W początkowej fazie projektu młodzież integrowała się i poznawała zasady debat, w których później aktywnie uczestniczyła.

 


     „Naszym celem jest urozmaicenie edukacji młodzieży. Zależy nam na tym, by młode osoby otrzymały jak najwięcej szans prezentowania się przed grupą i układania własnych opinii na ważne społecznie tematy. Rozmawiamy też o tym, jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach, gdy mamy publicznie wypowiedzieć swoje zdanie” – mówił prezes stowarzyszenia HEureka Generator, Andrzej Smyk.
Nasza grupa przygotowała i omówiła następujące tezy debat: „Filmy są bardziej wartościowe od książek”, „Uczniowie szkół powinni nosić mundurki”, ‘”Powinniśmy żyć ekologicznie wedle zasady ‘zero waste’ ”.
     W każdej debacie brała udział drużyna wspierająca tezę oraz  drużyna, która występowała przeciwko tezie. Staraliśmy się znaleźć argumenty za i przeciw, bez względu na to, jaka jest nasza prywatna opinia o danej tezie. Dzięki temu zyskaliśmy szeroką perspektywę każdego omawianego zagadnienia.
    Ważną częścią wymiany był wyjazd do Zamościa, w trakcie którego nasza grupa reklamowała projekt, program Erasmus+ i przeprowadziła sondę uliczną z mieszkańcami  miasta, związaną z tematami debat.
     W I LO zorganizowaliśmy  turniej debat oksfordzkich, na którym pojawili się również  inni uczestnicy, biorący udział w poprzednich projektach. Spotkanie to transmitowaliśmy w Internecie. Do tej pory transmisję zobaczyło ponad 2 tys. odbiorców.
    Projekt ‘Talk, talk’ realizowany był przez zamojskie stowarzyszenie HEureka Generator w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.
     To ważne wydarzenie, jakim była międzynarodowa wymiana młodzieży, przebiegało pod patronatem  Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie