Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Prawniczy sukces uczennicy Jagiełły!

Opublikowano: poniedziałek, 25, luty 2019 18:32


     23 lutego 2019 roku w I LO im St. Staszica w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe XXI Olimpiady Wiedzy o Prawie. Celem olimpiady jest podniesienie świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej, szerzenie wśród uczniów wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, w tym - konstytucyjnego, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej, Praw Człowieka. Zakres tematyczny olimpiady  jest dość szeroki i trudny, ale nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że wiedza o  prawie nie jest dla nich tajemnicą.  
     Naszą szkołę w eliminacjach okręgowych reprezentowali: Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak z klasy III B oraz Dominik Pitucha z klasy II B pod opieką p. Anny Patejuk.

Eliminacje składały się z 2. części: w I etapie uczniowie zmagali się z testem prawniczym, po którym 12 najlepszych osób przechodziło do II etapu i musiało się zmierzyć z trudnym tematem wypracowania, przygotowanego przez Komitet Centralny. Do etapu centralnego zakwalifikowano 8. uczniów z województwa lubelskiego i chociaż nasza uczennica Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak znalazła się na następnej pozycji, jesteśmy przekonani, że maturę z wiedzy o społeczeństwie napisze rewelacyjnie.

Gratulujemy!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie