Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy współorganizują XLV Olimpiadę Geograficzną dla Lubelszczyzny

Opublikowano: wtorek, 12, luty 2019 20:05


     9 i 10 lutego 2019 r. do I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie przyjechała ambitna i pasjonująca się geografią młodzież z całego województwa lubelskiego. Nasze liceum miało zaszczyt współorganizować okręgowy etap XLV Olimpiady Geograficznej wraz z Komitetem Okręgowym w Lublinie, Polskim Towarzystwem Geograficznym oraz Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Lubelski Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk, Starosta Krasnostawski, pan Andrzej Leńczuk, a także Burmistrz Krasnegostawu, pan Robert Kościuk.
     Olimpiadę otworzyli: przewodniczący KO i Jury, dr hab. Jan Rodzik, prof. UMCS oraz dyrektor I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie, p. Edyta Fidecka. W sobotnich pisemnych  zawodach wzięło udział 35. uczniów, w tym nasi przedstawiciele z klasy III C: Damian Ćwikła i Daniel Gowin. Uczestnicy tego etapu zostali wyłonieni przez Komitet Okręgowy oceniający prace uczniów, pisane na podstawie własnych badań w terenie. Jury nagrodziło Damiana Ćwikłę, ucznia p. Anny Chmielewskiej, za najlepszą pracę naukową spośród nadesłanych.


      W sobotę, 9 lutego, uczniowie walczyli w testach pisemnych o awans do części ustnej. Nauczyciele z 18. liceów mogli w tym czasie skorzystać z warsztatów metodycznych. Popołudniowy czas wypełniły uczniom i nauczycielom spotkania ze starszym specjalistą Służby Leśnej, panią Moniką Krysiak i leśniczym z Nadleśnictwa Krasnystaw, panem Zbigniewem Szkołutem. Zgromadzeni dowiedzieli się o niezwykłych walorach przyrodniczych lasów i obszarów chronionych naszej małej ojczyzny.
     Następną atrakcją było spotkanie z podróżniczką, dr Małgorzatą Telecką, która w barwny sposób opowiedziała o swojej wyprawie na Wyspę Wielkanocną. Nad logistyką zawodów i spotkań metodycznych czuwali: nauczyciele I LO, uczennice - wolontariuszki z klasy IA oraz III B i III C, a także sekretariat szkolny i pracownicy Internatu.
     Wieczorem, podczas uroczystej kolacji, organizatorzy, nauczyciele, a także Starosta Krasnostawski, pan Andrzej Leńczuk dzielili się nie tylko wrażeniami z olimpiady, ale także doświadczeniami pedagogicznymi, koncepcjami, nadziejami i obawami związanymi z pracą z młodzieżą.
Niedzielne eliminacje ustne wyłoniły najlepszych 10. uczniów, których nazwiska zostaną opublikowane na stronie internetowej Olimpiady Geograficznej.
     Uroczyste zakończenie i podsumowanie okręgowego etapu OG poprowadzili:
prof. Jan Rodzik i dyrektor I LO, p. Edyta Fidecka. Szkoła odebrała gratulacje za sprawną logistykę i niezwykle miłą atmosferę całego wydarzenia. Nie byłoby to możliwe bez sponsorów, którym należą się ogromne podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe. Nagrody ufundowali: Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Miasto Krasnystaw, Energoremont Sp. z o.o., Nadleśnictwo Krasnystaw.
     Zimowy weekend pełen doświadczeń i emocji długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że godnie zaprezentowaliśmy nasz region!
                    
                                                                                     Anna Chmielewska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie