Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

SPOTKANIE Z WYKŁADOWCĄ POLITECHNIKI LUBELSKIEJ!

Opublikowano: piątek, 18, styczeń 2019 09:10


 

    W poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., mieliśmy okazję gościć w naszej szkole panią  mgr inż. Joannę Cichosz – wykładowcę na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.
     W spotkaniu uczestniczyły klasy o profilu matematycznym. Składało się ono z dwóch części.
     Na początku pani Cichosz przybliżyła nam ogólne wiadomości na temat uczelni. Następnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację o Wydziale Budownictwa i Architektury. Przedstawione informacje rozwiały nasze wszelkie wątpliwości i pytania dotyczące rekrutacji na Politechnice Lubelskiej. Dowiedzieliśmy się, z jakich przedmiotów trzeba zdawać maturę i jakie należy uzyskać wyniki, aby dostać się na Politechnikę i zostać jej studentem.
     Po krótkiej przerwie prowadząca zabrała nas w świat geometrii wykreślnej. Opowiedziała, na czym polega ta dziedzina wiedzy matematycznej i przeprowadziła o niej bardzo ciekawy wykład.

Dzięki temu zdobyliśmy cenne informacje, które poszerzyły nasz zasób wiedzy o geometrii. Taki sposób przekazania wiedzy ogromnie nam sie spodobał. Przysłuchując się uważnie wykładowi, mogliśmy się poczuć jak studenci. Na koniec naszego spotkania pani Cichosz zaprezentowała na tablicy rysowanie rzutów. W naszym przypadku przedmiotem zainteresowania był sześcian. Wszyscy z uwagą i ciekawością obserwowali kolejne kroki rysowania rzutów.
     Uczniowie naszego liceum z niecierpliwością czekają na kolejne równie fascynujące spotkanie z wykładowcami tej uczelni.

                                                                  Monika Adamiak, kl. IB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie