Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiełło pomaga!!!

Opublikowano: niedziela, 20, styczeń 2019 15:53


                                                    ,,Hojność polega nie tyle na tym,
                                                     aby dawać dużo, co na tym,
                                                     aby dawać w odpowiedniej chwili.”
                                                                            Jean de La Bruyére

 

     W okresie przedświątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu odpowiedzieli na prośbę MEN do włączenia się w akcję "Razem na Święta".
Zwołaliśmy spotkanie naszego Koła, na którym postanowiliśmy, że obejmiemy opieką pewną rodzinę z Gorzkowa. Jej losy odmieniło tragiczne wydarzenie, do którego doszło w czerwcu 2005 roku. Historia tej rodziny poruszyła wszystkich wolontariuszy, więc zgodnie zdecydowaliśmy się pomóc akurat tym osobom.
     Po nawiązaniu kontaktu z rodziną ustaliliśmy, jakie są ich największe potrzeby. Po uzyskaniu tych informacji ruszyliśmy do konkretnego działania. Powiadomiliśmy o potrzebach rodziny całą społeczność uczniowską I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Pierwsze dary zaczęły spływać już 10 grudnia 2018 r. W akcję zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele, przynosząc wymienione na liście artykuły oraz takie, o których nie było mowy w opisie.


     20 grudnia 2018 r. spakowaliśmy wszystkie dary i zawieźliśmy rodzinie łącznie 9 paczek. W dostarczeniu ich pomogła nam absolwentka I LO im. Wł. Jagiełły p. Alicja Żurek wraz z mężem. Była nauczycielka chłopca przekazała również środki finansowe od Wolontariatu w Gorzkowie. W przekazaniu darów uczestniczyła przedstawicielka SKW I LO - Kinga Konofał (II B). W dniu dostarczenia świątecznych paczek obdarowana rodzina była bardzo szczęśliwa. Widzieliśmy  uśmiechy na twarzach – to chyba najlepsze podziękowanie, jakie mogliśmy dostać. Poczuliśmy się jeszcze bardziej zmotywowani do tego, aby nadal pomagać lokalnie.
     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w tej świątecznej akcji charytatywnej. Specjalne podziękowania należą się: opiekunowi SKW I LO, pani Magdalenie Sadowskiej, pani Tamarze Koterwas, pani Alicji Żurek, członkom SKW: Kacprowi Konofałowi, Joannie Turczyńskiej, Kindze Konofał, Klaudii Humin, Julii Łusiak, uczennicom klasy IIIB (Katarzynie Dudek, Ewelinie Chmielewskiej, Aleksandrze Liśkiewicz, Weronice Szewczak) i IC (Patrycji Chwale, Zuzannie Kaluźniak) oraz wszystkim Wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu w I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.

                                                                           Kacper Konofał, kl. IIB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie