Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Opublikowano: czwartek, 17, styczeń 2019 11:58


    11 stycznia 2019 r. uczeń naszego liceum, Michał Szyszkowski (kl. IIIA), pod opieką p. Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej, rywalizował o awans do finału centralnego w etapie okręgowym XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tegoroczne eliminacje wojewódzkie odbyły się na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Poziom konkursu jak zwykle był bardzo wysoki, a uczestnicy olimpiady musieli zmierzyć się z pytaniami o charakterze ogólnym, nawiązującymi do hasła przewodniego Olimpiady, tj. „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”, a także z pytaniami testowymi oraz z zadaniem z analizy finansowej.


    Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jej celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki i życzymy Michałowi dalszych sukcesów!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie