Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie wśród najlepszych szkół w Polsce!

Opublikowano: piątek, 11, styczeń 2019 11:23


     10 stycznia rozstrzygnięto XXI Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2019. Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła 22. miejsce w województwie, 363. w kraju, zdobywając Srebrną Tarczę!!! Jesteśmy jedyną placówką oświatową powiatu krasnostawskiego wyróżnioną spośród 1000. najlepszych w kraju. Satysfakcjonuje nas to, że poprawiliśmy swój ubiegłoroczny wynik (Brązowa Tarcza 2018), wyprzedzając  w rankingu renomowane licea z pobliskich miast.

 

   Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka – byłego Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie brała pod uwagę następujące kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2019:
- wyniki matury z przedmiotów podstawowych – 25%
- wyniki matury z przedmiotów dodatkowych – 45%
- sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych – 30%.

    Ranking prezentuje  1000 najlepszych liceów  w Polsce. Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2019. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie nauczania w naszym Liceum, o zaangażowaniu i wielkiej sumienności Jagiellończyków! Wspólnie zapracowaliśmy na ten sukces! Rokrocznie przygotowujemy naszych uczniów do zdawania wybranych przez nich przedmiotów na poziomie rozszerzonym – zwiększa to naszym absolwentom szanse edukacyjne i pozwala realizować marzenia, dotyczące studiów na najlepszych uczelniach w Polsce!

Na tytuł Srebrna Szkoła zasłużyliśmy dzięki:
•   doskonale zdanym egzaminom maturalnym na poziomie podstawowym;
•  dużej liczbie przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym z wysokimi notami;
•   korzystaniu z możliwości nauki trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym
w procesie edukacyjnym;
•   uzyskaniu  wysokich wyników przez uczniów na egzaminie maturalnym 2018;
•   sukcesom  uczniów na  olimpiadach przedmiotowych.

     Srebrna Tarcza to efekt pracy zespołowej nauczycieli oraz uczniów, co przełożyło się na świetny wynik egzaminu maturalnego. Nasi uczniowie zdali go na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do wyników ogólnokrajowych.
Wierzymy, że nasza codzienna praca, przynosząca tak doskonałe efekty, wpłynie na decyzje gimnazjalistów i ósmoklasistów dotyczące wyboru szkoły średniej. I  będzie to I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie!

Zapraszamy do Srebrnej Szkoły!
                                                                       Dyrekcja i nauczyciele I LO  

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie