Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Finał projektu medycznego „Misja MED.”

Opublikowano: środa, 19, wrzesień 2018 08:45


 

      W dniach 6-7 września 2018 r. grupa piętnastu „medyków” z I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie zakończyła udział w projekcie:  „Misja MED: odkrywaM, rozumiEm, Doświadczam”. Projekt realizowany był przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów  i Animatorów KLANZA. Przez ponad rok, 120 uczniów (wyłonionych drogą rekrutacji) z ośmiu szkół współpracujących z uczelnią, m.in. z Lublina, Chełma, Tarnobrzega, Ożarowa i I LO im. Wł. Jagiełły z  Krasnegostawu, uczestniczyło w prowadzonych przez nauczycieli akademickich zajęciach z zakresu dyscyplin medycznych i farmaceutycznych, poszerzających wiedzę i umiejętności z chemii i biologii.


Beneficjenci projektu uczestniczyli w 16. modułach, wykorzystujących bazę dydaktyczną i profesjonalny sprzęt uczelni  oraz  rozwijali swoje zdolności w zakresie komunikowania się, współpracy, krytycznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów i podejmowania innowacyjnych działań. Misja MED zakończyła się dwudniowym pobytem na Uniwersytecie Medycznym, podczas którego uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci: uczestniczą  w wykładzie „I jak to wszystko zapamiętać?!” – dra hab. Jacka Kurzepy, nocując w Domu Studenta i zdając egzamin ze zdobytych wiadomości i umiejętności medycznych oraz interpersonalnych. Uczniowie „Jagiełły” stali się  liderami części praktycznej egzaminu, tzw.  „Starcia gladiatorów wiedzy”. Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom i medal, zaś  uczniowie uczestniczący w projekcie - dyplomy i atrakcyjne nagrody. Pobyt na lubelskiej uczelni uświetniły zajęcia prowadzone przez animatorów KLANZY, integrujące wszystkich uczestników projektu.
     Chociaż projekt dobiegł końca, współpraca I LO im. Wł. Jagiełły z Uniwersytetem Medycznym trwa. W roku szkolnym 2018/2019 również czekają na uczniów ciekawe zajęcia medyczne, które będą  prowadzone przez nauczycieli akademickich.

                                                                                            Elżbieta Kargul

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie