Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

,, Aktywne mimo wszystko” - spotkanie z Amazonkami

Opublikowano: sobota, 22, wrzesień 2018 20:35


    

     19 września 2018 roku w ramach projektu ,, Aktywne mimo wszystko” Amazonki z Centrum Caritas w Krasnymstawie, wspólnie z panią psycholog - Joanną Dutkowską, poprowadziły w naszej szkole warsztaty dotyczące profilaktyki raka piersi. W zajęciach uczestniczyła klasa III C.
     W krasnostawskim Klubie Amazonek spotykają się kobiety, które połączyła choroba - rak piersi. Najtrudniejszą walkę Amazonki mają już za sobą, ale teraz wyrażają chęć pomocy innym kobietom. Amazonki potrafią docenić to, co jest w życiu naprawdę ważne.  


Umieją odnaleźć w sobie ogromną siłę i odwagę, by cieszyć się z życia i chcą dzielić każdą chwilę z innymi. Amazonki to kobiety silne, które po trudnych doświadczeniach wciąż mogą się śmiać, tańczyć i być wzorem dla innych pacjentek oddziału onkologicznego.
     Spotkanie z Amazonkami pozwoliło  nam - młodym kobietom zrozumieć, że rak piersi to bardzo poważna choroba, ale im wcześniej zostanie wykryta, tym większe jest prawdopodobieństwo wyleczenia. Na ciekawie poprowadzonych ćwiczeniach z balonem nauczyłyśmy się rozpoznawać główne objawy raka piersi, a także poznałyśmy techniki relaksacyjne, oddechowe i wyciszające. Warsztaty nauczyły nas świadomego kontaktu z samą sobą i (co chyba najważniejsze) ułatwiły zaprzyjaźnianie się z własnym ciałem.

                                                                                       Sabina Drąg, kl. III C


   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie