Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

NARODOWE CZYTANIE 2018

Opublikowano: poniedziałek, 17, wrzesień 2018 11:16


   

      11 września 2018 r., jak w latach ubiegłych, nasi uczniowie wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronem jest Prezydent RP. W tym roku odczytywaliśmy fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Julia Łusiak, która odczytała treść listu Prezydenta, odwołującego się do tego ważnego wydarzenia kulturalnego.  Wybrani uczniowie (przedstawiciele każdej z klas) entuzjastycznie podeszli do zadania. Wyćwiczyli dykcję, zadbali o ubiór odpowiedni do epoki, a nawet przygotowali podkłady muzyczne, stanowiące doskonałe tło do odczytywanych fragmentów.

Wszyscy uczestnicy świetnie przybliżyli treść tej oryginalnej powieści Żeromskiego, traktującej między innymi o rewolucji, „szklanych domach”, potrzebie wprowadzenia reform dla uzdrowienia odzyskanego kraju, ale też o zmianach, zachodzących w młodej nieukształtowanej jeszcze osobowości głównego bohatera - Cezarego Baryki.

Koordynatorkami wydarzenia były panie: Anna Kosmowska, Tamara Koterwas, Anna Kowalska i Dorota Matysiak.

                                                                              Kacper Konofał, kl. II B

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie