Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Co mi jeszcze z tych lat dawnych się marzy ? - Zjazd Absolwentów (1974-1978)

Opublikowano: piątek, 01, czerwiec 2018 23:12


                                    „Przypominam – wszystkiego przypomnieć nie zdołam.
                                    Trawa… za trawą – wszechświat…. A ja…. kogo wołam.
                    Podoba mi się właśnie w powietrzu wołanie –
                       I pachnie macierzanką – i słońce śpi – w sianie.
                                   A jeszcze? Co mi jeszcze z tych lat dawnych się marzy?”
                                                                                 Bolesław Leśmian

     W sobotę, 19 maja 2018 roku nasze liceum gościło absolwentów, którzy swoją  maturę zdawali w 1978 roku. W uroczystości wzięło udział ponad 80. byłych uczniów i kilkunastu byłych nauczycieli naszej szkoły. To spotkanie po latach dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, ciepłych wspomnień i zrozumiałych wzruszeń. Dawni uczniowie i nauczyciele wspominali „tamtą” szkołę, zapamiętane zdarzenia, zwyczaje szkoły i przyzwyczajenia nauczycieli, a także  pierwsze miłości i przyjaźnie, szkolne porażki i zwycięstwa. Jak mówili sami uczestnicy zjazdu: „warto było się spotkać”, bo większość z nich nie widziała się od 40. lat, a przyjechali nie tylko z różnych zakątków Polski, ale też z zagranicy.


     Podczas części oficjalnej głos zabierały: dawna wicedyrektor naszego liceum, pani Helena Karchuć oraz obecna dyrektor szkoły, pani Edyta Fidecka. Uroczystość prowadziła absolwentka klasy „C”, pani Elżbieta Zadrąg, dziś dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie. Dawni wychowawcy rozdali swoim wychowankom listy gratulacyjne, zaś absolwenci wręczyli swoim nauczycielom dyplomy z podziękowaniami i kwiaty.
W czasie zjazdu goście mogli wysłuchać utworów absolwenta klasy „D”, kompozytora pianisty  i teoretyka muzyki, pana Mariusza Dubaja.
Spotkanie umilały też występy młodzieży szkolnej. Absolwenci podziwiali zespół taneczny i teatralny w sztuce „Musical w Jagielle, czyli Nowa Gwiazda”.

     Puentą niech będą słowa wypowiedziane przez jedną z absolwentek: „ I tylko wspomnienie tych chwil na zawsze pozostanie z nami”…
                                                                                                
                                                                      Marta Grzywna
                                             absolwentka 1978, współorganizatorka zjazdu

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie