Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Nasz udział w projekcie: „Misja MED: odkrywaM, rozumiEm, Doświadczam” – ciąg dalszy

Opublikowano: czwartek, 04, styczeń 2018 09:15


     13 grudnia 2017 r. uczniowie klasy Ic oraz IIc uczestniczyli w wyjeździe na Uniwersytet Medyczny do Lublina w ramach projektu  „Misja MED: odkrywaM, rozumiEm, Doświadczam”.
     Pierwszym modułem były zajęcia pod tytułem ,,Czy wiesz, co i jak jesz?’’ Przy tej okazji rozmawialiśmy też o sposobach manipulacji werbalnej w reklamach i chwytach marketingowych. Dowiedzieliśmy się także, jak obliczyć nasze zapotrzebowanie na kalorie i tworzyć zdrowe diety.

     Po krótkiej przerwie na poczęstunek udaliśmy się na kolejne zajęcia o nazwie: ,,Biała słodycz z czarnym charakterem – rzecz o cukrze’’. Zajęcia miały charakter laboratoryjny. Pracując w parach, naszym zadaniem było rozróżnianie rodzajów cukrów za pomocą różnych odczynników chemicznych.
     Ostatni moduł zatytułowany ,,Keep calm and take your vitamins’’ również odbył się w laboratorium. Na początku wysłuchaliśmy wykładu na temat znaczenia witamin w naszym życiu. Następnie naszym zadaniem było przygotowanie preparatu ze świeżych owoców lub warzyw oraz przeprowadzenie  doświadczenia na wykrycie ilości witamin w danym produkcie.
     Po tak wyczerpującym dniu, wzbogaceni o nowe doświadczenia  udaliśmy się do domu. Wyjazd bardzo nam się podobał, z niecierpliwością czekamy na kolejny!

                                                           Karolina Kowalska, klasa IIc

Fotorelacja: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie