Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy w okręgowym etapie Olimpiady Przedsiębiorczości

Opublikowano: poniedziałek, 25, marzec 2019 12:08


     W czwartek  7 marca 2019 r.  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W zmaganiach młodych ekonomistów wzięło udział dwóch uczniów naszego liceum: Damian Ćwikła z klasy IIIC oraz Michał Szyszkowski z klasy IIIA. Opieką merytoryczną otoczyła uczniów  p. Sylwia Wójcik-Wilkołazka. Eliminacje okręgowe składały się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na rozwiązaniu testu wiedzy. Natomiast drugi  etap  polegał  na  zespołowym  rozwiązaniu  zadania sytuacyjnego. W rywalizacji wzięło udział prawie 250. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Poziom tegorocznych eliminacji był bardzo wysoki i wymagał  od  zawodników  nie tylko znajomości zagadnień z zakresu   ekonomii, ale także umiejętności pracy zespołowej, argumentowania i obrony stanowiska.

Mimo, że naszym uczniom nie udało się awansować do finału, otrzymali oni możliwość uzyskania Certyfikatu Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA, który jest prestiżowym dokumentem, potwierdzającym wysoką dojrzałość biznesową. Jakość certyfikatu gwarantowana jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, podmiotu powołanego przez Konferencję Rektorów Uczelni Ekonomicznych w Polsce w celu tworzenia i rozpowszechniania wysokich standardów jakości w zakresie ekonomii i zarządzania.
     Po zakończonych eliminacjach nasi uczniowie wyruszyli na spacer po Krakowie w towarzystwie starszej koleżanki, Marceli Zdybel, ubiegłorocznej absolwentki „Jagiełły”, a obecnie studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, która wcieliła się w rolę przewodnika.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie