Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

,,Kapeluszowy miszmasz”

Opublikowano: piątek, 15, marzec 2019 09:10


     28 lutego 2019 r. wychowankowie naszego Internatu wraz z opiekunem, p. Barbarą Czubacką  i dyrektorem naszej szkoły, p. Edytą Fidecką uczestniczyli w wernisażu wystawy pt. ,,Kapeluszowy miszmasz”,  przygotowanej przez Bibliotekę Powiatową w Krasnymstawie. Podczas wernisażu p. Jerzy Kszos, absolwent naszej szkoły, zaprezentował swą niezwykłą kolekcję nakryć głowy i w ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji. Goście mogli podziwiać aż 203 różnorodne i oryginalne nakrycia głowy pochodzące z wielu krajów świata!


     Wyjątkowym  gościem wernisażu był  krasnostawianin, gen. bryg. pilot dr inż. Ryszard Hać, także absolwent naszej szkoły. Opowiedział on o prezentowanym na wystawie kombinezonie lotniczym, w którym latał samolotami odrzutowymi, o wysokościowym ubiorze kompensacyjnym do samolotów ponaddźwiękowych, ale także o hełmach i akcesoriach lotniczych.
     Największą atrakcją było to, że wszyscy mogli przymierzyć wybrane przez siebie kapelusze, obejrzeć się w kryształowym lustrze z XIX w. i upamiętnić to na zdjęciach.
     Zgodnie z tradycją, jak przystało na „tłusty czwartek” odbyła się degustacja pysznych, domowych pączków.

                                                                                            Sekcja kulturalna

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie