Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Programowanie, robotyka, gry, prelekcje, nauka i kariera w branży IT, czyli Check IT 2019

Opublikowano: środa, 13, marzec 2019 11:57


     We wtorek 5 marca 2019 r., prawie pięćdziesięciu uczniów klas o profilu matematyczno-informatycznym naszego liceum, pod opieką p. Marcina Wilkołazkiego, p. Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej oraz p. Tamary Koterwas uczestniczyło w VI edycji największej na Lubelszczyźnie konferencji informatycznej, skierowanej do młodzieży - "Check IT".  Sektor IT to branża, która w stolicy naszego województwa rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego wiele młodych osób właśnie z informatyką wiąże swoją przyszłość. Podczas konferencji fani programowania i  nowych technologii uczestniczyli w ciekawych wykładach oraz warsztatach, na których rozwijali swoje zainteresowania i odkrywali emocjonujące oblicze IT. Natomiast  osoby, którym świat komputerów nie jest jeszcze do końca znany, przekonały się, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość.

Podczas zajęć uczniowie mogli m.in. upewnić się, że programować można na różnych poziomach, począwszy od surowego procesora poprzez wysokopoziomowe języki,  (Java) aż po gotowe komponenty, z których można układać całe gry lub systemy. Ponadto na przykładzie prezentacji hands-on z użyciem realnych portali internetowych, uczniowie dowiedzieli się, jak budować nowoczesne i bezpieczne portale internetowe. Nie zabrakło także ukazania świata IT jako możliwości rozwoju na różnych stanowiskach pracy, (np. tester,  analityk, architekt systemów).
     „Check IT” organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi, działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Warto odnotować, że po raz kolejny wśród organizatorów tego ważnego na informatycznej mapie Lubelszczyzny wydarzenia znaleźli się również absolwenci I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie