Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Kolejna odsłona projektu NHEF - "Wszystko, co kocham"

Opublikowano: piątek, 21, grudzień 2018 12:43


    14 grudnia 2018 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w trzecim już seansie filmowym w ramach projektu Nowe horyzonty edukacji filmowej. Tym razem oglądaliśmy produkcję Jacka Borcucha pt. Wszystko, co kocham z roku 2009.  To skromny, dojrzały, emocjonalnie obezwładniający film 39-letniego Borcucha. Przypomina nieco spóźniony nostalgiczno-melancholijny manifest o buncie i dojrzewaniu w realiach nadmorskiego prowincjonalnego miasteczka tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. Zachwyca bezpretensjonalność reżysera, przedstawiającego na ekranie elementy własnego życiorysu, a zarazem fragment pokoleniowego doświadczenia dzieci Solidarności: narodziny pierwszego uczucia, gorycz miłosnego zawodu, szczeniacką walkę przeciwko systemowi.

W grupie dorastających bohaterów zakładających punkową kapelę na plan pierwszy wysuwa się los jednego z braci, syna kapitana marynarki wojennej (świetny Mateusz Kościukiewicz), oraz jego szkolnej koleżanki, córki działacza związkowego (Olga Frycz), w której tragicznie się zakochuje. Jak każdy reżyser-poeta, Borcuch opowiada romantyczną love story, przywiązując wagę bardziej do budowania intymnej atmosfery, smakowania ulotnych chwil aniżeli historycznych realiów, choć i one liczą się tu bardzo.
   Projekt edukacji filmowej, w którym bierzemy udział, niewątpliwie rozwija nas jako świadomych odbiorców kultury, uwrażliwia  na sztukę  i poszerza nasze  horyzonty intelektualne.
     Koordynatorem projektu jest p. Ewa Magdziarz, liderka Filmoteki Szkolnej w II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie.

Jeżeli chcesz, możesz jeszcze do nas dołączyć i wziąć udział w kolejnych projekcjach! Zapraszamy!
                                                                        Natalia Surma, kl. II a

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie