Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Światowy Dzień AIDS

Opublikowano: poniedziałek, 17, grudzień 2018 22:10


     Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia, szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi jest Czerwona  Wstążka.
    Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając informacje na temat HIV/AIDS, upowszechniając wiedzę o sposobach ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.


    W związku z obchodami Światowego Dnia AIDS psycholog szkolny,  p. Karolina Koman-Warda nawiązała współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w celu przeprowadzenia  zajęć profilaktycznych. Uczniowie brali udział w spotkaniu pt. „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie!”. Zajęcia poprowadziła p. Agata Wójtowicz, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie