Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

XXXIV PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Opublikowano: piątek, 05, październik 2018 09:50


   

     W sobotę, 26 września 2018 r. uczniowie klas trzecich z I LO w Krasnymstawie odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. Jagiellończykom towarzyszyli opiekunowie: ks. Paweł Klępka, p. Maria Pliszczyńska, p. Anna Kowalska oraz p. Krystyna Tomaszewska.  Razem z nami pielgrzymowali również uczniowie innych szkół Archidiecezji Lubelskiej. Celem podróży było duchowe przygotowanie się do egzaminu maturalnego oraz do wkroczenia w nowy etap naszego życia.


     O godzinie 12.00  maturzyści z różnych  parafii Lubelszczyzny oraz ich opiekunowie zebrali się na Wałach Jasnogórskich, by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Następnie o godzinie 15.30 w Bazylice Jasnogórskiej rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, tam też nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz dokonał się Akt Zawierzenia Maturzystów Matce Bożej Jasnogórskiej.
     Mieliśmy również okazję zobaczyć Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, wokół niego na ścianach Kaplicy umieszczone są dary od wiernych składane w podzięce za uzdrowienie, był  to dla nas niezwykły widok. Pielgrzymowanie do Czarnej Madonny dostarczyło nam niezapomnianych przeżyć oraz sił do dalszej nauki i podejmowania właściwych decyzji w drodze ku dorosłości.

                                                                     Karolina Kowalska, kl. III C

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie