Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Projekt Erasmus + na Węgrzech

Opublikowano: niedziela, 08, kwiecień 2018 22:23


  

     Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Wolanin (klasa II B), w dniach 19-29 marca 2018 r. brała udział w projekcie Erasmus+ "Spraycan – The power of streetart II" na Węgrzech. Uczestnikami projektu była również młodzież z 6. innych państw - Grecji, Cypru, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Przez 10 dni prowadzone były warsztaty związane z graffiti, sztuką uliczną, a także aktywizmem społecznym.
     Podczas owych zajęć uczestnicy rozwijali umiejętności zarówno artystyczne, jak
i społeczne.

Pierwsze dni projektu skupiały się głownie na aktywizmie - dyskutowano o problemach takich, jak: ubóstwo, rasizm, homofobia, nierówności społeczne, dyskryminacja płciowa oraz o problemach związanych ze środowiskiem i ekologią. Młodzież dyskutowała na temat działań, jakie można podjąć, aby walczyć z wymienionymi problemami. Młodzi uczestnicy projektu wzięli również udział w debacie oksfordzkiej,w której rozwijali swoje umiejętności dyskutowania oraz wygłaszania przemówień przed publicznością.  Odbyła się też wycieczka do historycznego miasta Eger, znanego przede wszystkim z barokowych zabytków, wina Egri Bikavér oraz obrony zamku przed Turkami. Potem zaczęły się warsztaty związane z graffiti. Na początku uczestnicy nauczyli się wycinać proste szablony i odbijać je na tekturze, następnie zaczęły sie prace nad większymi "dziełami". Kilkuosobowe zespoły miały za zadanie stworzenie projektów graffiti związanych z wcześniej omawianymi problemami społecznymi. Efekty tej pracy zostały umieszczone w świetlicy środowiskowej w miejscowości Gyöngyös.
     Projekt był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem oraz okazją między innymi do: zawarcia nowych, „zagranicznych” znajomości, poznania kultur innych państw, przełamania bariery językowej i polepszenia znajomości języka angielskiego, rozwinięcia kreatywności, a także do otwarcia się na nowe doświadczenia. Uczniowie naszej szkoły liczą na więcej tego typu projektów w przyszłości.

                                                                                       Aleksandra Wolanin

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie