Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Finalista etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej z „ Jagiełły”!

Opublikowano: środa, 04, kwiecień 2018 13:57


    

    27 marca 2018 roku na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu odbył się etap centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Jest nam niezmiernie miło, że wśród uczestników olimpiady znalazł się uczeń naszej szkoły - Adrian Kostrzanowski z klasyII B, nad którym opiekę sprawowała pani Anna Patejuk.
    Olimpiada ma na celu rozwijanie zainteresowań historycznych oraz promowanie uczniów wybitnych przejawiających uzdolnienia w dziedzinie objętej programem Olimpiady.

 


     Przed dotarciem na miejsce olimpiady mieliśmy okazję zwiedzić jeszcze uroczy Toruń - miasto Mikołaja Kopernika.
    Etap centralny Olimpiady składał się z III części: część I – był to test w formie arkusza maturalnego z historii: uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania, za które można było uzyskać w sumie 48 pkt. (w nieprzekraczalnym czasie 90 minut) z zagadnień programu tematycznego Olimpiady. Do części II przeszło 33. najlepszych uczestników spośród 86. uczniów, w tym oczywiście Adrian.
     Część II składała się z wypracowania ocenianego według zasad arkusza maturalnego z historii oraz  z trzech zadań otwartych z pytaniami do trzech wybranych lektur . Po tej części wyłonionych zostało 20. laureatów olimpiady. Adrian zajął 25. miejsce, do tytułu laureata zabrakło mu tylko 2. punktów.  Do III części przechodziło 10. najlepszych laureatów, którzy uczestniczyli w quizie.
     Laureatom i  finalistom etapu centralnego Olimpiady przysługuje ocena celująca na zakończenie danego roku szkolnego (w którym brali udział w Olimpiadzie) z przedmiotu historia (lub innego, pokrywającego się z tematyką olimpiady, np.: historia i społeczeństwo) oraz na zakończenie edukacji w III klasie( z historii). Najwyższą nagrodą są przyznawane przez wyższe uczelnie indeksy, czyli zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego. Adrian ma teraz duży wybór kierunków studiów.  Za rok nasz uczeń
z pewnością powalczy o tytuł laureata!
                                                                                                           Anna Patejuk

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie