Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Recytujemy z sukcesami !!!

Opublikowano: poniedziałek, 26, marzec 2018 19:41                                               „Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie.
                                                    Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic”
                                                                                C.K. Norwid

     16 marca 2018r. dwie uczennice z naszej szkoły, Julia Łusiak z klasy Ib i Agnieszka Górna z klasy IIb pod opieką nauczyciela, pana Artura Zaprawy uczestniczyły w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Lucyny Lipińskiej organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa. Patronat nad Konkursem objęli: Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny, Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti.


   Nasze recytatorki zaprezentowały po dwa utwory poetyckie. Nie było to proste zadanie, gdyż pani Lucyna Lipińska, poetka regionalna pisała trudne do interpretowania i recytacji wiersze. Mimo wszystko jednak, jak na nasze liceum przystało, nie wróciliśmy bez nagrody. Uczennica klasy IIB, Agnieszka Górna zajęła III miejsce. Agnieszkę przygotowywała do recytacji pani Anna Kosmowska, a Julię pani Dorota Matysiak.
   W spotkaniu brał udział również mąż zmarłej poetki, pan Stanisław, który ze wzruszeniem dziękował za chęci i odwagę uczestników, zapraszając do kolejnego spotkania za rok!

Gratulujemy!

                                                   Relację przygotowała Agnieszka Górna

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie