Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Cyberprzemoc i zagrożenia w sieci – spotkanie z policjantami w Internacie

Opublikowano: czwartek, 21, grudzień 2017 09:33


     5 grudnia 2017 roku wychowankowie naszego Internatu mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantami
z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Nasze zaproszenie przyjęła funkcjonariuszka, pani Anna Podgórska
i funkcjonariusz dzielnicowy, pan Andrzej Frańczak.  Policjanci scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnili, dlaczego jest ono tak niebezpieczne. Radzili też, jak postąpić, będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślali, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które bezwzględnie należy zgłaszać organom ścigania.


     Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli także młodzieży problem przestępczości wśród nieletnich. Omówiono Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz wiele problemów dotyczących zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród młodzieży. Skoncentrowano  się również na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień. Policjanci przekazali wychowankom swoją wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka. Wychowankowie byli żywo zainteresowani podawanymi informacjami, zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami.
     Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z funkcjonariuszami Policji nasi wychowankowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać
z Internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie