Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Maturzyści na start! – relacja z wyjazdu na Lubelski Salon Maturzystów.

Opublikowano: środa, 10, wrzesień 2014 12:14


„Mierz w księżyc, jak nie trafisz, wylądujesz pośród gwiazd.”

z wystąpienia dyrektora OKE Lecha Gawryłowa

 

Największym zainteresowaniem cieszyły się wykł

ady egzaminatorów z OKE Kraków, które przybliżały ideę matury 2015r. Najciekawsza była prelekcja z 8.09.2014r. kolejny raz wyruszyliśmy na organizowane przez czasopismo edukacyjne „Perspektywy” spotkanie maturzystów z przedstawicielami OKE Kraków i reprezentantami wyższych uczelni z regionu. Tegoroczna edycja Lubelskiego Salonu Maturzystów odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym. W spotkaniu brali udział uczniowie wszystkich klas trzecich I LO wraz z wychowawcami i opiekunami. matematyki, w czasie której prowadzący wyjaśniał nawet zawiłości zadań arytmetycznych.

 

Stoiska przygotowane przez wyższe uczelnie przyciągały wzrok maturzystów swoją różnorodnością. Przyszli studenci najbardziej zainteresowani byli uczelniami technicznymi.

Dla większości uczestników wyjazdu wizyta na salonie to zarazem pierwszy bezpośredni kontakt z uczelniami. Mogli tam nie tylko uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków, ale także porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia.

Teraz pozostaje już tylko wziąć się do nauki!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie