Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Lekcja samorządności - wizyta studyjna w Lublinie MRM

Opublikowano: wtorek, 26, marzec 2019 09:03


     W środę, 13 marca 2019 r. przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw na czele z Przewodniczącą Rady, Natalią Sulkowską, uczennicą klasy II b I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie, udali się z wizytą studyjną do Lublina. Młodzieży towarzyszył opiekun p. Marcin Wilkołazki. Krasnostawska delegacja spotkała się z Wiceprezydentem Miasta Lublin, Mariuszem Banachem, odpowiedzialnym za sprawy w zakresie oświaty i wychowania oraz  radnymi Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wraz z ich opiekunem, p.  Agatą Kulińską, a także z najmłodszym radnym Rady Miasta Lublin, Marcinem Bubiczem, który swoją samorządową przygodę zaczynał właśnie w młodzieżowej radzie miasta. To robocze spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń oraz poznanie dobrych praktyk, które sprawdziły się w dotychczasowej działalności obu młodzieżowych samorządów.

Młodzieżowi radni dyskutowali m.in. o roli miejskiego rzecznika praw ucznia, który od wielu lat funkcjonuje w Lublinie przy młodzieżowej radzie miasta, o realizacji Budżetu Obywatelskiego Dzieci i Młodzieży, którego dwie edycje Miasto Krasnystaw ma już za sobą, a także o włączaniu się młodzieży w miejskie wydarzenia oraz w proces podejmowania ważnych dla lokalnej społeczności decyzji. Ponadto w trakcie spotkania padły deklaracje o rozwijaniu dalszej współpracy pomiędzy młodzieżowymi samorządami i uczniami krasnostawskich i lubelskich szkół.
     Tego samego dnia przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw odwiedzili także Urząd Marszałkowski, gdzie rozmawiali o sprawach regionu z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Jarosławem Stawiarskim oraz Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michałem Mulawą. Była to cenna lekcja samorządności dla krasnostawskiej młodzieży.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie