Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2019

Opublikowano: niedziela, 10, marzec 2019 12:05


 

    W poniedziałek 4 marca 2019 roku, w gościnnych progach Krasnostawskiego Domu Kultury, odbył się tradycyjny Dzień Patrona Szkoły. Data uroczystości jest ściśle powiązana z  kolejną rocznicą koronacji Władysława Jagiełły na Króla Polski. W tym roku uroczyste upamiętnienie patrona naszego liceum wpisuje się również w kalendarz obchodów 625.urodzin naszego miasta.
   W akademii uczestniczyli goście: wicestarosta krasnostawski, pan Marek Nowosadzki oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Worotyńska. Nie brakowało oczywiście nauczycieli, wychowawców i młodzieży. W części oficjalnej dyrektor szkoły, pani Edyta Fidecka, przybliżyła sylwetkę i znaczące dokonania naszego patrona. Poproszony o głos pan Marek Nowosadzki wyraził uznanie dla wszystkich osób, które tworzą klimat Liceum, podkreślając, że wizytówką naszej szkoły jest wysoki poziom nauczania, wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz ambitna młodzież. 
     Podczas uroczystości zostały  wręczone nagrody uczniom naszego liceum, biorącym udział w kolejnej edycji konkursu wiedzy o patronie szkoły - „Władysław Jagiełło - król Polski”:
I miejsce – Julia Łusiak, klasa IIb
II miejsce – Jakub Włodarczyk, klasa Ib
III miejsce – Magdalena Bednarczyk, klasa Ic

     Fundatorem konkursowych nagród było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, za co serdecznie dziękujemy!  

 

    Wielkim sukcesem okazała się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IC (humanistycznej i biologiczno - chemicznej) pod opieką polonistek: p. Anny Kowalskiej, p. Anny Kosmowskiej i wychowawczyni klasy, p. Anny Patejuk. Głównym operatorem dźwięku był Jakub Bielawski (kl. II A), którego wspomagali: Natalia Bałuka (IIIA), Jakub Wieliczko, (IB) i Daria Ragaman (I C).  Fotorelację przygotował uczeń klasy III C, Igor Pawlak.     
     Pierwszoklasiści wystawili spektakl pt. „Wesele Jagiełły, czyli będzie zabawa”.  Widowisko obfitowało w wiele zabawnych sytuacji i humorystycznych dialogów. Całość okrasiły pięknie wykonane utwory muzyczne. Przygotowanie strojów, charakteryzacja, dbałość o detale dekoracji, wielogodzinne próby naszej trupy teatralnej opłaciły się! Spektakl wypadł znakomicie, wszyscy szkolni aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie, a przy tym świetnie się bawili! Zgodnie z intencją autorów scenariusza,  publiczność obserwująca zabawne sceny z życia króla Jagiełły reagowała głośnym śmiechem.  Inscenizacja zaprezentowana podczas Dnia Patrona Szkoły to z pewnością kolejna udana próba umiejętności aktorskich Jagiellończyków!

W spektaklu wystąpili: 
Łusiak Dominik (Ib) – Władysław Jagiełło
Derewecka Aleksandra - Jadwiga
Ciupak Klaudia – Dama dworu
Kaluźniak Zuzanna - Prząśniczka    
Maślona Julia - Klementyna
Palonka Joanna – Dama dworu
Pasieczna Julia – Matka Jadwigi
Chwała Patrycja - Prząśniczka
Cimek Paulina - Kelnerka
Gmiter Daria  - Kelnerka
Jabłońska Julia - Prząśniczka
Karauda Emilia - Prząśniczka    
Kwiecińska Julia - Kelnerka
Lipiec Dawid - Szlachcic    
Niedźwiadek Amelia – Kelnerka
Startek Kamila - Prząśniczka    
Tomaszczuk Mateusz - Szlachcic
Wach Martyna - Prząśniczka
Szambelan Angelika - inspicjent

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie