Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Notatki z posiedzenia Młodzieżowej Rady Miasta

Opublikowano: niedziela, 03, luty 2019 20:40


     1 lutego 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku robocze spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw. Posiedzenie prowadziła przewodnicząca rady, uczennica naszej szkoły - Natalia Sulkowska, wspólnie z opiekunem młodzieżowego gremium, p. Marcinem Wilkołazkim. Program spotkania był obszerny, dlatego nie zabrakło głosów w dyskusji i zgłaszanych przez młodzież pomysłów. Młodzi radni przeanalizowali m.in. przedstawioną przez miejskie jednostki propozycję wypoczynku zimowego, organizowanego dla dzieci i młodzieży szkolnej w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Przy tej okazji reprezentantka naszego liceum po raz kolejny dopominała się w imieniu młodzieży o organizację w Krasnymstawie sztucznego lodowiska, a także wnioskowała o to, by uczniowie szkół ponadgimnazjalnych również  mogli korzystać z przygotowanej przez MOSiR i KDK oferty feryjnej. W dalszej części spotkania uczniowie zapoznali się ze stanem realizacji zadań zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzieci i Młodzieży na rok 2018, w którym największe poparcie głosujących zdobyła propozycja zgłoszona przez I LO w Krasnymstawie. Podczas piątkowego posiedzenia dokonano też podsumowania pracy MRM za rok 2018 i ustalono plan działań na rok 2019. Zgłoszone, przedyskutowane i przyjęte do realizacji przez Młodzieżową Radę zadania są bardzo ambitne i odpowiedzialne. Będą to m.in. akcje i przedsięwzięcia obywatelskie, edukacyjne i kulturalne skierowane do krasnostawskiej młodzieży, a także działania wolontarystyczne. Ponadto młodzieżowi radni zamierzają w większym stopniu włączać się w proces podejmowanych w naszym mieście decyzji.
                                                                  Marcin Wilkołazki, opiekun MRM

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie