Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Lekcja wiedzy o społeczeństwie… w Sądzie Okręgowym w Zamościu

Opublikowano: wtorek, 11, grudzień 2018 11:45


     Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli odbyć nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie. W ramach programu edukacyjnego „Dzień z prawem w sądzie” licealiści z klas II a i II b oraz III b, wraz z opiekunami, p. Anną Patejuk i p. Mirosławem Patejukiem, udali się do Sądu Okręgowego w Zamościu.
    Pierwszym etapem wyjazdu było uczestnictwo w rozprawie sądowej, która zakończyła się ugodą zawartą przez obydwie strony. Po zakończeniu rozprawy Kierownik Sekcji Egzekucyjnej: Sędzia Sądu Rejonowego Lidia Bizior opowiedziała uczniom o swoim zawodzie. Przedstawiła pozytywne, ale też negatywne strony profesji sędziowskiej. Najciekawsze były dla nas przykłady jej własnych doświadczeń w tym zawodzie. Uczestnicy zadali  wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.


    Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z p. Magdaleną Kosicką - Leszczyńską, która poprowadziła warsztaty poświęcone zagadnieniu: ,,Mediator i jego udział w rozwiązywaniu problemów”. Po części ogólnej, w której prowadząca wytłumaczyła, na czym polega specyfika zawodu mediatora, przyszedł czas na odegranie sceny: ,,Z gabinetu mediatora”. W rolę osób skonfliktowanych wcieliły się Weronika Szewczak oraz Agnieszka Górna, które próbowały dojść do porozumienia z pomocą p. Kosickiej - Leszczyńskiej. Trzeba przyznać, że dziewczęta świetnie poradziły sobie z przygotowanym zadaniem.
    Ostatnią atrakcją wyjazdu do sądu była możliwość sprawdzenia swoich danych w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Sądowego. Na szczęście żaden z licealistów nie figuruje na powyższej liście!

                                                                                          Kinga Malec, kl. II b

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie