Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

‘Flowers, Bees and other Taboos in SexEd’ – kolejny udział Jagiellończyków w programie Erasmus+

Opublikowano: środa, 05, grudzień 2018 09:49


     Od  22 do 30 października 2018 r. licealiści z Jagiełły: Michał Bojarczuk, Justyna Mazurek, Natalia Bałuka ( IIIa) oraz Kornel Szumilak i Agata Troć ( IIIc), dzięki organizacji HEureka Generator, mieli okazję uczestniczyć w projekcie - ‘Flowers, Bees and other Taboos in SexEd’. Wymiana odbywała się w ramach europejskiego programu Erasmus+ w malowniczej miejscowości turystycznej Matra-Sasto na Węgrzech.
   Na ciekawie prowadzonych zajęciach omawialiśmy tematy, takie jak: dyskryminacja, tożsamość seksualna, antykoncepcja, higiena seksualna, bezpieczny seks czy anatomia i fizjologia człowieka. Prowadzący wykorzystywali różne metody edukacji; były to warsztaty, dyskusje, debaty, a także  praca w grupach.


     Wraz z uczestnikami z innych krajów (Węgier, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Portugalii)  porównywaliśmy różnice pojawiające się w edukacji seksualnej i wymienialiśmy się dotychczasową wiedzą na podane tematy.
     Mieliśmy też możliwość odwiedzić zachwycającą stolicę Węgier – Budapeszt. Po zwiedzeniu charakterystycznych zabytków wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielem węgierskiej organizacji LGBT+.
     Punktem kulminacyjnym naszej węgierskiej przygody była wizyta w szkole wieczorowej, mieszczącej się w miasteczku Gyöngyös, gdzie zorganizowaliśmy dyskusję, dotyczącą zagadnień związanych na przykład z kwestią akceptacji siebie, czy też przeżywaniem pierwszej miłości. Wszyscy uczestnicy dyskusji wyrażali swoje poglądy śmiało i otwarcie.
     Niewątpliwie ów projekt był wyjątkowym przeżyciem dla każdego z nas! Nabraliśmy odwagi w komunikacji w języku angielskim, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi oraz zdobyliśmy nowe doświadczenia. Uświadomiliśmy sobie też,
że kwestia edukacji seksualnej w szkołach ma ogromne znaczenie dla młodego człowieka.
                                                                                                               
                                                                                                               Agata Troć, kl. III c

    Projekt koordynowany był przez węgierską organizację Co-Efficient z Budapesztu, która jest węgierskim partnerem Stowarzyszenia HEureka Generator.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie