Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Lekcja patriotyzmu w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie

Opublikowano: sobota, 01, grudzień 2018 22:40


  

     23 listopada  2018 r. uczniowie klasy 1a i 1b wraz z opiekunami, p. Anną Kosmowską i p. Anną Kowalską, udali się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, by obejrzeć wystawę: "Drogi do wolności 1914-1921. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości". Ekspozycja w całości została przygotowana w oparciu o zbiory własne muzeum.
     Wśród zgromadzonych na wystawie militariów mogliśmy zobaczyć  różne rodzaje broni używanej w czasach I wojny światowej. Z zainteresowaniem oglądaliśmy też orzełki polskich formacji wojskowych, pamiątkowe odznaki, druki ulotne i znaczki kwestarskie, w tym m. in. plakat z 1915 roku wzywający do wstępowania do Legionów Polskich. 

Poruszyło nas też zdjęcie wykonane 3 stycznia 1917 roku, przedstawiające pierwszych uczniów naszej szkoły wraz z ówczesnym dyrektorem, Janem Wowczakiem.
     O naszych narodowych pamiątkach bardzo ciekawie opowiadał  p. Artur Capała,  kurator tej wystawy, a także kustosz w Dziale Historii i Numizmatyki krasnostawskiego muzeum.

                                                             Marcelina Madeja, kl. I a

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie