Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Udział Jagiellończyków w projekcie: NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ.

Opublikowano: niedziela, 11, listopad 2018 19:05


    W  bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego liceum biorą udział w projekcie: „NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ”, który ma na celu zapoznanie młodzieży z wybitnymi światowymi i polskimi dziełami z zakresu kinematografii. Na projekt realizowany w Krasnostawskim Domu Kultury ( od października do kwietnia) składa się kilka cykli projekcji filmów o określonej tematyce. Ten, w którym uczestniczymy, dotyczy kina polskiego. W ramach wybranego bloku tematycznego obejrzymy filmy: „Powidoki”, „Wszystko, co kocham”, „Chce się żyć”, „Królik po berlińsku”, „Komunia”, „Ostatnia rodzina”.


     26 października 2018 r. odbyła się pierwsza projekcja,  podczas której obejrzeliśmy film pt. „Najlepszy” w reż. Ł. Palkowskiego. To historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.
     Uczniowie uczestniczący w projekcie zyskają wiele nowych umiejętności; nauczą się dostrzegać w dziełach filmowych uniwersalne wartości i normy społeczne, odczytywać alegoryczne i symboliczne treści ukryte w tego rodzaju tekstach kultury, a także rozpoznawać filmowe sposoby kreowania świata przedstawionego. Te umiejętności niewątpliwie przydadzą się w dalszej edukacji.
    Zapraszamy do udziału w projekcie, wciąż można się dopisać!


                                                                Julia Sochacka kl. II b

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie