Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Kilka słów o mesjanizmie polskim” – lekcja w Muzeum Regionalnym

Opublikowano: wtorek, 02, październik 2018 08:10


      21 września 2018 r. uczniowie klasy I B oraz I C wraz z opiekunami – p. Anną Kowalską i p. Sylwią Wójcik-Wilkołazką – udali się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, by obejrzeć ekspozycję o powstaniu wielkopolskim oraz wziąć udział
w jednej z prelekcji z cyklu „Seryjne Historie”, którą przygotowała p. Paulina Litka – doktorantka historii na UMCS w Lublinie.
     „Seryjne historie” to cykl spotkań przygotowywanych przez pracownika Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, p. Konrada Grocheckiego. Wykłady dotyczące ważnych tematów historycznych mają na celu zaprezentowanie różnych sposobów ukazywania przeszłości.


     Po przekroczeniu progu Muzeum mieliśmy okazję wgłębić się w historię jedynego zwycięskiego powstania polskiego. Następnie weszliśmy do sali, w której odbyła się  prelekcja pod tytułem: „Kilka słów o mesjanizmie polskim. Myśl mesjanistyczna w kontekście idei niepodległościowej. Wybrane aspekty”. Po skończonej prezentacji  uczniowie mieli okazję zadać prowadzącej pytania dotyczące tematu mesjanizmu. Prelekcja zainteresowała nie tylko humanistów; wszyscy wyszliśmy z Muzeum z nowymi wiadomościami.

                                                                                     Julia Kwiecińska, kl. I C

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie