Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Nie jesteś sam… O kursie szkoleniowym „Let it be, 2 Shared Wisdom”

Opublikowano: wtorek, 25, wrzesień 2018 11:14


      

 

     Dzięki współpracy naszego liceum z zamojskim stowarzyszeniem HEureka Generator,w dniach od 3 do 13 września 2018 r.  przedstawicielka nauczycieli z naszej  szkoły – p. Monika Kwiecień (nauczyciel j. angielskiego) miała możliwość uczestniczenia  w kursie szkoleniowym, pod nazwą: „Let it be, 2 Shared Wisdom”, który odbył się w małej miejscowości Romhany na Węgrzech. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci dziewięciu krajów europejskich: Grecji, Bułgarii, Włoch, Czech, Rumunii, Macedonii, Holandii, Węgier i Polski. Szkolenie skierowane było do osób pracujących z młodzieżą: wychowawców kolonijnych, nauczycieli zatrudnionych w tradycyjnej europejskiej szkole, mających doświadczenie w pracy w krajach azjatyckich, pracowników organizacji pozarządowych, korzystających głownie z nieformalnych metod, ale też wychowawców w ośrodkach pomocy społecznej. Każdy kraj reprezentowało dwóch uczestników. Nasza „wysłanniczka” szkoliła się wraz z panią Katarzyną Kurowską, członkinią HEureki.

 

      Celem szkolenia było podniesienie jakości pracy wyżej wspomnianych grup poprzez wprowadzenie i możliwość przećwiczenia  nowej metody  (peer group supervision), która wspiera pracę osób mających do czynienia z młodzieżą i nie tylko, pomaga rozstrzygnąć trudne kwestie, związane z podopiecznymi,  wpływa na prawidłowe relacje w miejscu pracy, a tym samym zapobiega wypaleniu zawodowemu.
     Uczestnicy szkolenia mieli możliwość bliższego zapoznania się z właściwościami pracy w charakterze trenera, osoby wspomagającej proces edukacyjno-wychowawczy, edukatora i mentora. Przeprowadzono warsztaty na temat: „Jak budować motywację i zaufanie w grupie?” oraz podjęto dyskusję nad  różnymi  metodami pracy w grupie, takimi jak: refleksja, informacja zwrotna, współczucie, intuicja, mediacja.
     Istotnym jest fakt, iż  w głównej mierze korzystano z nieformalnych metod edukacyjnych, co sprawiło, że szkolenie było prawdziwą przyjemnością! Dużo czasu poświęcono na autorefleksję i ewaluację swojej pracy, dokonywaną poprzez analityczne i krytyczne myślenie. Nie trzeba dodawać, iż tego typu wyjazdy są świetną okazją do nawiązania nowych znajomości, podzielenia się własnym doświadczeniem, rozwinięcia się pod względem komunikacji międzykulturowej, jak również pod względem posługiwania się językiem angielskim.
     Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Co-Efficient z Budapesztu w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’. Polskim partnerem projektu było Stowarzyszenie HEureka Generator.    

                                                                       Monika Kwiecień

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie