Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Wyjazd do Brukseli nagrodą dla uczennicy Jagiełły!

Opublikowano: środa, 04, lipiec 2018 15:42


    W ostatnim tygodniu czerwca (od 25 do 29) miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do Brukseli. Była to nagroda za wyróżnienie w konkursie: „My młodzi w Unii Europejskiej”. Towarzyszyła mi pani profesor Anna Patejuk, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.
    W Belgii wraz z grupą 52. uczniów i opiekunów szkół całej Lubelszczyzny spędziliśmy trzy dni. Pierwszego dnia zwiedziliśmy brukselską starówkę i słynny Grande Place, a przed kolacją spędziliśmy tam czas wolny. Drugiego dnia oglądaliśmy urokliwe kamieniczki, weszliśmy na malownicze Wzgórze Artystów, zwiedziliśmy Pałac Królewski, okoliczny park i Parlament Belgijski.

 

Jednak prawdziwą atrakcją tego dnia była wizyta w Dzielnicy Europejskiej. Zobaczyliśmy budynki Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej oraz Parlament Europejski, gdzie mogliśmy chwilę porozmawiać z posłem, Krzysztofem Hetmanem. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie sala obrad plenarnych. Ciekawość wzbudzały także opowieści pana posła na temat pracy w instytucjach europejskich, ich specyfiki, ale i poczucia ważnej misji, przed jaką stoi każdy polityk Europarlamentu. Mieliśmy też okazję zwiedzić Dom Historii Europejskiej, którego bogate zbiory naprawdę potrafią zainspirować do samodzielnego poszerzania wiedzy z zakresu integracji Europy. Ostatniego dnia zwiedziliśmy urokliwe miasto o średniowiecznej zabudowie – leżącą we flamandzkiej części Belgii, Brugię, zwaną też Wenecją Północy z uwagi na malownicze kanały. Tam wybraliśmy się w rejs, przechadzaliśmy się uliczkami Starego Miasta, przekraczaliśmy kamienne mostki, oglądaliśmy katedrę i magistrat.
    Ta podróż była dla mnie bardzo miłym doświadczeniem. Cieszę się, że miałam okazję poćwiczyć język francuski, którego uczę się od kilku lat. 28 czerwca trzeba było ruszać już  w drogę powrotną do domu, jednak piękne wspomnienia zagranicznych wojaży pozostaną ze mną na zawsze.

                                                                             Katarzyna Dudek kl. II B


   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie