Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

MUSICAL W JAGIELLE, CZYLI WSCHODZĄCA GWIAZDA

Opublikowano: czwartek, 21, czerwiec 2018 18:37


     W dniach 12 -14 czerwca 2018r.  na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury koło teatralne z I LO im. W. Jagiełły grało spektakl Musical w Jagielle, czyli WSCHODZĄCA GWIAZDA. Premierowe, poranne przedstawienie wystawiono 12 czerwca dla społeczności szkolnej I LO im. W. Jagiełły . Na premierę przybyli także goście: p. Janusz Szpak, starosta krasnostawski wraz z wicestarostą p. Henrykiem Czerniejem i p. Eweliną Rudy, rzecznikiem prasowym Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.
     Spektakl popołudniowy grano dla społeczności lokalnej, a 13 i 14 czerwca na widowni zasiadali gimnazjaliści wraz ze swoimi nauczycielami.
     Młodzi aktorzy zmierzyli się z trudną formą sztuki scenicznej, jaką jest musical. Śpiewana , tańczona i opowiadana historia traktowała o Wojtku, utalentowanym piosenkarzu – amatorze,  uczniu Jagiełły, który niespodziewanie otrzymuje intratną propozycję zaistnienia w świecie rozrywki, telewizji i wielkich pieniędzy.

Łowcy talentów obiecują nastolatkowi karierę, w tym celu tworzą  mu nowy życiorys, odcinają od starych przyjaciół, lansują w mediach, wmawiając  oszołomionemu Wojtkowi, że szczęście zależy tylko i wyłącznie od pieniędzy. Chłopak zrywa z nowym życiem w momencie, gdy specjaliści od reklamy aranżują  wyimaginowany związek z cyniczną dziewczyną, która chce kosztem młodej gwiazdy zrobić karierę.
     Widownia z entuzjazmem przyjęła musical, młodzi  artyści byli gorąco oklaskiwani zarówno przez młodych, jak i starszych widzów.
     W spektaklu udział wzięli: Wojciech Dziedzic, Agata Kneć, Jakub Bielawski, Julia Łusiak, Mateusz Sawa, Kacper Konofał, Karolina Pomarańska, Łucja Chachaj, Natalia Sulkowska, Julia Skóra, Weronika Dzirba, Agata Skorek, Julia Sochacka, Hubert Sowa, Julia Krzyżanowska, Julia Pętal, Natalia Kulczyńska vel Nowosad, Aleksandra Lisiecka, Kinga Malec, Joanna Turczyńska, Kornelia Romańska.
Obsługę techniczną zapewnili: Michał Bojarczuk, Natalia Bałuka, Karol Kołodziejak, Justyna Mazurek, Przemysław Mrowiński oraz Robert Maciejewski i Radosław Drzazga – pracownicy Krasnostawskiego Domu Kultury.

Musical przygotowały nauczycielki języka polskiego, p. Dorota Matysiak (autorka scenariusza) i p. Anna Kowalska.  

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie