Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Udział Jagiellończyków w krasnostawskiej „Nocy Muzeów”

Opublikowano: niedziela, 27, maj 2018 20:01


     To już niemal tradycja, że do pomocy w realizacji krasnostawskiej „Nocy Muzeów” chętnie  przyłączają się wolontariusze z „Jagiełły”. Tym razem były to uczennice z klas pierwszych i drugich: Natalia Bałuka, Julia Łusiak, Klaudia Radziej oraz Natalia Sulkowska. Ich pomoc i zaangażowanie w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia, organizowanego już po raz ósmy przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie. Nasze uczennice pod patronatem p. Marcina Wilkołazkiego, wraz z wolontariuszami z innych krasnostawskich szkół, pomagały w opiece nad ekspozycjami oraz kierowały ruchem zwiedzających.

Licznie przybyłych gości nasze uczennice informowały o wystawach oraz wydarzeniach, które Muzeum zaplanowało specjalnie na ten wieczór. A program tegorocznej „Nocy Muzeów” był bardzo rozbudowany, ponieważ oprócz klimatycznego zwiedzania dawnego kolegium jezuickiego i oglądania obiektów muzealnych, można było wysłuchać ciekawej prelekcji historycznej pt. „Rozrywki Maksymiliana III Habsburga w Krasnymstawie – zapomniana gra Pall Mall”, obejrzeć film o krasnostawskim muzeum pt. „Kronika 60-lecia” oraz wysłuchać koncertu poezji śpiewanej Jaromira Nohavicy w wykonaniu duetu Jarząbek–Jurkiewicz.
                                                                                                   Marcin Wilkołazki

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie