Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dzień Przedsiębiorczości początkiem kariery zawodowej naszych uczniów

Opublikowano: sobota, 05, maj 2018 18:39


      Do tradycji naszej szkoły należy już coroczny udział młodzieży w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości, który pomaga młodym ludziom dokonywać właściwych wyborów w zakresie ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.
     9 marca 2018 roku nasze liceum otrzymało tytuł laureata XIV edycji programu Dzień Przedsiębiorczości. Podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymaliśmy nagrodę z rąk  Anny Zalewskiej, Minister Edukacji  Narodowej.
     W obecną, XV edycję programu, młodzież zaangażowała się bardzo aktywnie. Uczniowie udali się z wizytą do wielu firm i instytucji, aby móc zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy na wybranych stanowiskach w różnych zawodach. Popularnością wśród młodzieży cieszyły się między innymi takie zawody, jak: lekarz, pielęgniarka, grafik komputerowy, prokurator, sędzia, nauczyciel, policjant.

W czasie Dnia Przedsiębiorczości uczniowie licznie odwiedzili Prokuraturę Rejonową, Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie, Sąd Rejonowy, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, przedszkola, urzędy, zakłady kosmetyczne i wiele innych firm.
     Kilkugodzinne wizyty w instytucjach i firmach pozwoliły młodzieży zapoznać się ze specyfiką różnych zawodów i stanowisk pracy. Dzięki wolontariuszom uczniowie zostali zapoznani  z zakresem obowiązków, zadaniami na danym stanowisku oraz mogli określić własne predyspozycje do wykonywania wybranego przez siebie zawodu.
     Dzień Przedsiębiorczości zbliżył do siebie szkoły i firmy działające głównie w lokalnym środowisku, stworzył szansę na partnerstwo w kształtowaniu przedsiębiorczych postaw młodych ludzi, którzy dzięki uczestnictwu w programie mogą połączyć naukę w szkole z praktycznym doświadczeniem.


                                                            Ewa Domańska,
                                           nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie