Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Doposażenie bazy dydaktycznej szkół ogólnokształcących, dla których Powiat Krasnostawski jest organem prowadzącym

Opublikowano: wtorek, 24, kwiecień 2018 10:01


 

Umowa do projektu „Doposażenie bazy dydaktycznej szkół ogólnokształcących, dla których Powiat Krasnostawski jest organem prowadzącym w celu poprawy jakości kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych” podpisana.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
31 października 2017 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a Powiatem Krasnostawskim została podpisana umowa, dzięki której uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Krasnymstawie będą mogli korzystać z nowocześnie wyposażonych pracowni szkolnych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyczno-przyrodniczych i ICT.


Projekt jest realizowany w ramach działania 13.7 Infrastruktura szkolna RPO WL na lata 2014 – 2020. Wnioskodawcą jest powiat krasnostawski. Budżet projektu wynosi 476564,58 zł - 27% wkładu własnego - 127846,73; 73% z środków unijnych - 348717,85.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości usług edukacyjnych w zakresie kształcenia ogólnego na poziomie ponadgimnazjalnym na terenie powiatu krasnostawskiego poprzez zakup wyposażenia do pracowni szkolnych ukierunkowanego na  rozwój kompetencji kluczowych na rynku pracy (matematyczno-przyrodniczych i ICT). Ponadto wdrożone zostaną rozwiązania ułatwiające zastosowanie nauczania eksperymentalnego, indywidualizację pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, innowacyjności oraz pracy zespołowej.  
Dzięki uczestnictwu w projekcie nasze licea staną się konkurencyjne w stosunku do innych szkół  tego typu na terenie województwa lubelskiego, a młodzież wybierająca I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie lub II Liceum Ogólnokształcącego  w Krasnymstawie zyska gwarancję jeszcze wyższego poziomu edukacji.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie