Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy zwycięzcami w Konkursie Motoryzacyjnym!

Opublikowano: niedziela, 22, kwiecień 2018 11:25


     Nasi uczniowie zajęli I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Moń, Wojciech Marucha i Łukasz Bojarczuk pod opieką pana Mirosława Patejuka. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej.  Konkurs popularyzuje  znajomość przepisów o ruchu drogowym i wiedzę motoryzacyjną, dąży do  kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, głosi potrzebę  bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.


     W zawodach wzięło udział 6 drużyn z powiatu krasnostawskiego. Zawodnicy zmagali się z zadaniami testowymi z zakresu: zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, historii polskiej motoryzacji. Następnie wykonywali zadania praktyczne: przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja była zacięta, zwłaszcza, że w 4. drużynach  szkół byli uczniowie, którzy na co dzień spotykają się z zagadnieniami motoryzacyjnymi ze względu na kierunki kształcenia. Umiejętności naszych zawodników były jednak  nie do pokonania!

Gratulujemy!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie