Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I LO Z ZAKRESU OBRONY CYWILNEJ I POŻARNICTWA

Opublikowano: środa, 18, kwiecień 2018 17:47


    

     Obrona cywilna, której celem jest ochrona ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, a także ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym nie jest obca młodzieży I LO. W konkursach o tej tematyce chętnie uczestniczą uczniowie klas medycznych.
     Już po raz drugi nasi medycy brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W teście pierwszego stopnia najlepsza okazała się uczennica kl. III C - Izabela Ciechańska. Posiadając szeroką wiedzę z zakresu pożarnictwa, Iza reprezentowała szkołę w eliminacjach powiatowych i tam już po raz drugi stanęła na podium, zajmując III miejsce.
Wyraz swoim zainteresowaniom w zakresie OC dały uczennice klasy I B: Anna Pałcon, Anna Parka i Natalia Kulczyńska vel Nowosad, uczestnicząc w „XVII Konkursie Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności”, którego głównym organizatorem było Kuratorium Oświaty w Lublinie, a realizacji przedsięwzięcia patronował starszy wizytator, Pan Jerzy Surma.


     Uczennice  startowały po raz pierwszy i zostały finalistkami konkursu. W finale, dziewczęta zmierzyły się ze „stałymi bywalcami konkursu” testem wiedzy i zadaniami praktycznymi wymagającymi umiejętności udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się odzieżą i sprzętem ochronnym oraz przeciwpożarowym. Uczestniczki nie stanęły na podium, ale uzyskały wysoką, zadowalającą punktację za umiejętności praktyczne, pochwały organizatorów oraz listy gratulacyjne od Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Teresy Misiuk.

      Organizacja eliminacji szkolnych i opieka merytoryczna  - Elżbieta Kargul, nauczycielka biologii i edukacji dla bezpieczeństwa.

 

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie