Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Bądź dobrym kierowcą!

Opublikowano: czwartek, 22, marzec 2018 09:27


    

       W zeszłym tygodniu licealiści I LO z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem Łukaszem Harasimem z Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie. Pogadanki odbyły się w ramach realizacji programów: „Odblaski ratują życie” i „Bezpieczny Pieszy”. Celem tych nietypowych lekcji było zaznajomienie przyszłych młodych kierowców z zagrożeniami, jakie czekają ich podczas jazdy samochodem.


     Pan sierżant zaznaczył, że aż 30% wypadków drogowych jest spowodowanych przez kierowców w wieku 18-22 lat. Funkcjonariusz przestrzegał nas przed nadmierną prędkością, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego oraz jazdą po spożyciu alkoholu. Wspólnie z naszym gościem przeanalizowaliśmy wypadki drogowe, które miały miejsce na terenie powiatu krasnostawskiego w ciągu ostatniego roku. Policjant omówił ich przyczynę, przebieg oraz skutki. Większość z nich była spowodowana lekkomyślnością, nieuwagą lub brakiem poczucia odpowiedzialności wśród kierujących. Zrozumieliśmy, jak dużą rolę odgrywają elementy odblaskowe, gdy poruszamy się po zmroku. Uświadomiliśmy sobie też, że  przestrzeganie przepisów może uratować nam życie.
     Sierżant Łukasz Harasim bardzo chętnie odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez młodzież. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak wielka odpowiedzialność  spoczywa na nas - przyszłych kierowcach.
Dbajmy o bezpieczeństwo i ostrożność na drodze!

                                                     Autor: Małgorzata Marczewska, kl. IIc

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie