Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Z wizytą w grodzie Kraka

Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2017 09:23


    

     14 grudnia 2017 r.   przedstawiciele klas IA, IB, IIA i II B pod opieką p. Magdaleny Sadowskiej, p. Anny Kowalskiej, p. Katarzyny Nowackiej  i p. Tamary Koterwas udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa.
     Po przybyciu do dawnej stolicy Polski od razu wybraliśmy się na Wawel. Katedra Wawelska urzekła nas swoim pięknem.  Pani przewodnik zwróciła nam uwagę na  niezwykłe połączenie stylów:  romańskiego, gotyckiego oraz barokowego, co jest charakterystyczne dla tej budowli. Następnie odwiedziliśmy  Kościół oo. Franciszkanów. Mieliśmy okazję zobaczyć tam piękne witraże zdobiące okna, m.in.  słynny witraż S. Wyspiańskiego: ,,Bóg Ojciec – Stań się !”

Później udaliśmy się do podziemi Krakowa. Ruiny domów, stare narzędzia i inne pozostałości dobytku naszych przodków sprawiały, iż można było poczuć się jak
w prawdziwym, średniowiecznym mieście. Część grupy, pragnąca doznać dreszczyku emocji, wybrała się też do Domu Strachów. W oczekiwaniu na spektakl teatralny spacerowaliśmy
po krakowskim rynku, który zamienił się w prawdziwie świąteczny jarmark.
W teatrze Bagatela,  obejrzeliśmy sztukę pt. ,, Szalone nożyczki” - komedię kryminalną, która wiele razy wywołała salwę śmiechu na widowni. To interaktywne przedstawienie sprawiło, że w radosnym nastroju wróciliśmy do schroniska.
      Następny dzień przebiegał już w poważnym nastroju, gdyż pojechaliśmy do Oświęcimia. Tam zwiedziliśmy największy z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych: Auschwitz –Birkenau.  Uczestniczyliśmy też w interesujących warsztatach podzielonych na trzy kręgi tematyczne: Losy Żydów deportowanych do obozu w Auschwitz, Dzieci w Auschwitz oraz Sztuka w  Auschwitz.  Emocje towarzyszące nam podczas pobytu w tym ważnym historycznie miejscu są trudne do opisania. Z wyrazem szacunku dla ludzi, którzy znaleźli się w tym obozie, złożyliśmy znicz pod Ścianą Śmierci i uczciliśmy pamięć o ofiarach nazizmu minutą ciszy..  
     Droga powrotna minęła nam bardzo szybko. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z  wycieczki i liczymy na kolejne interesujące  wyprawy.
                                                                                Klaudia Żaba, kl. IA

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie