Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończyk w gronie najlepszych na olimpiadzie!

Opublikowano: sobota, 09, grudzień 2017 17:58


  9 grudnia 2017 roku w Zamościu odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentował Kamil Dzida z klasy III B. Jest to  interdyscyplinarna Olimpiada z zakresu nauczania historii, wiedzy o społeczeństwie oraz tematyki praw człowieka, skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem głównym Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy na temat praw człowieka w świecie współczesnym, kształtowanie i umacnianie świadomości ich przestrzegania przez wszystkich uczestników życia publicznego na świecie.

 

Etap okręgowy składał się z dwóch części: w pierwszej- uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, zaś do drugiego etapu, który zawierał pytania otwarte i dłuższe wypowiedzi, przeszło 8. uczestników, w tym oczywiście nasz uczeń, Kamil Dzida!
  Kamil otrzymał tytuł finalisty z wyróżnieniem etapu okręgowego, niestety zabrakło mu zaledwie 4. punktów do eliminacji centralnych. Mamy nadzieję, że w innych olimpiadach osiągnie swój cel.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie