Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

W świecie inżynierii materiałowej

Opublikowano: czwartek, 07, grudzień 2017 08:41


               

      1 grudnia 2017 r. uczniowie z różnych klas naszego liceum  wraz z opiekunami: p. Elżbietą Grzesiak, p. Anną Kowalską, p. Marią Pliszczyńską, p. Agnieszką Chwaszcz, p.Tamarą Koterwas, oraz panem Mirosławem Patejukiem wybrali się do Lublina. Dzięki staraniom p. Elżbiety Grzesiak, Jagiellończycy zostali zaproszeni na Politechnikę Lubelską, a dokładnie do Katedry Inżynierii Materiałowej.
      Pan Patryk Jakubczak, pracownik naukowy Politechniki, podczas krótkiego wykładu  przedstawił nam  główny przedmiot zainteresowań naukowców w tej dziedzinie,opowiedział, jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu tego kierunku studiów, a także wskazał,  które przedmioty są brane pod uwagę przy rekrutacji studentów. Dowiedzieliśmy się, jak obszerne jest zastosowanie inżynierii materiałowej w wielu gałęziach gospodarki, zaczynając od transportu, a kończąc na medycynie i stomatologii.

Podczas ciekawych warsztatów, które dla nas przygotowano,  mogliśmy zobaczyć, jak wygląda nauka w praktyce. Studenci zajmują się tu wytwarzaniem i badaniem nowoczesnych materiałów oraz poznawaniem ich właściwości, prowadzą też badania materiałów kompozytowych, które są stosowane w lotnictwie i środkach transportu. Mieliśmy również okazję samodzielnego wykonania niektórych badań np. test wytrzymałości materiałów, a wszystko to za pomocą specjalistycznych urządzeń. Pracownicy uczelni z pewnością zainteresowali nas ofertą tych studiów, które możemy wziąć  pod uwagę przy wyborze naszej ścieżki zawodowej.
              Po wyjściu z Politechniki  szlifowaliśmy swoje zdolności łyżwiarskie na lodowisku „Icemania” przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lublinie. Był to dla nas atrakcyjny sposób zabawy oraz integracji międzyklasowej. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domu.
                                                                                           Małgorzata Marczewska, kl.IIc

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie