Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Nowy Prezes Stowarzyszenia Absolwentów!

Opublikowano: sobota, 02, grudzień 2017 20:03


    

     Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie funkcjonuje od lutego 2000 roku. Od kwietnia 1998 r. działało Koło Absolwentów i Wychowanków  Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie.

    17 listopada 2017 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Stowarzyszenia, na którym dokonano podsumowania działalności za lata 2016-2017. Przewodniczącą walnego zebrania została pani Justyna Ćwirta - Jelonek, członek Zarządu. Sprawozdanie przedłożyła zebranym prezes Stowarzyszenia, pani Helena Karchuć.
     Stowarzyszenie włączyło się aktywnie w obchody Jubileuszu 100-lecia I Liceum. Z tej okazji Zarząd zorganizował sesję popularno-naukową o tematyce medycznej, podczas której referaty wygłosili wybitni absolwenci szkoły: dr hab. Beata Matyjaszek-Matuszak, dr hab. Marek Hus oraz dr Leszek Janeczek. Rozstrzygnięto też ogłoszony odpowiednio wcześniej konkurs na wiersz lub piosenkę o Liceum im. Wł. Jagiełły, a główne nagrody wręczono laureatom podczas oficjalnej części obchodów 100 – lecia, tj. 2 czerwca 2017r. Ufundowano także  tablicę pamiątkową, którą uroczyście odsłonięto właśnie tego dnia.

 

Opracowano obszerne materiały o działalności Stowarzyszenia, które zostały umieszczone w kwartalniku kulturalnym „Nestor”. Przeprowadzono wśród absolwentów szkoły akcję zbiórki środków finansowych.
Z pozyskanych funduszy, kwotę 5100 zł  przekazano dyrekcji I LO im. Wł. Jagiełły
z przeznaczeniem na wyposażenie pracowni multimedialnej. Zarząd Stowarzyszenia aktywnie i systematycznie współpracuje z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym
i samorządem szkolnym. Decyzją Zarządu maturzystom osiągającym najlepsze wyniki
w nauce przyznawane są co roku nagrody książkowe, wręczane podczas uroczystości rozdania świadectw maturalnych.

     Walne zebranie przyjęło także sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, które przedstawił pan Ludwik Kafarski. Miłym akcentem zebrania było podziękowanie pani Danucie Żukowskiej,  która od początku działalności Stowarzyszenia prowadziła kronikę, w której zapisywane są najważniejsze wydarzenia z życia Stowarzyszenia i uczestniczenia jego członków w okolicznościowych spotkaniach szkolnych. Prezes H. Karchuć wręczyła pani Danucie Żukowskiej kwiaty i dyplom uznania za pracę społeczną na rzecz Stowarzyszenia.
     W trakcie walnego zebrania pani Helena Karchuć poinformowała o złożeniu rezygnacji z pełnienia tej funkcji, motywując swoją decyzję względami osobistymi.
W związku z powyższą decyzją, podczas walnego zebrania dokonano wyboru nowego prezesa Stowarzyszenia. Zebrani zgłosili kandydaturę dotychczasowego sekretarza Stowarzyszenia Absolwentów, pana Marka Nowosadzkiego, który został jednogłośnie wybrany głosami uczestniczących w zebraniu członków organizacji.
      Zarząd w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia złożył podziękowania pani Helenie Karchuć za kierowanie pracami tej organizacji od listopada 2007 roku, a więc przez okres 10. lat. Kwiaty, dyplom uznania i upominek to miły dodatek do podziękowań złożonych pani Karchuć. Warto odnotować, że pani Helena Karchuć była przez długie lata nauczycielem matematyki w liceum, a także przez 16 lat pełniła funkcję wicedyrektora szkoły.

       W imieniu Zarządu oraz członków Stowarzyszenia  składamy Pani serdeczne podziękowania za pracę, która przyniosła tak wiele dobrego dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz środowiska lokalnego.
        Przez wszystkie lata pełnienia funkcji Prezesa Stowarzyszenia  starała się Pani
z dużym poświęceniem tworzyć i rozwijać Stowarzyszenie, które od początku swojego działania integrowało absolwentów i wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły
– czytamy w podziękowaniu wręczonym   pani prezes.
      Życzenia dla pani Heleny Karchuć złożyła w imieniu społeczności I LO im. Wł. Jagiełły pani dyrektor Edyta Fidecka. Dyrektor liceum podziękowała także Zarządowi za duże zaangażowanie podczas organizacji Jubileuszu szkoły.

     Obecnie Zarząd Stowarzyszenia tworzą: prezes – Marek Nowosadzki, wiceprezes – Urszula Hus, wiceprezes – Henryk Czerniej, skarbnik – Alicja Oleszek, członkowie – Justyna Ćwirta – Jelonek, Elżbieta Zadrąg, Anna Tworuszka.
     W 2018 roku Zarząd zamierza zorganizować obchody jubileuszu 20 – lecia działalności Stowarzyszenia. Będzie to okazja do podkreślenia roli, jaką pełni Stowarzyszenie w środowisku lokalnym oraz podziękowania osobom, które wniosły duży wkład w rozwój tej społecznej organizacji.
                                                                                         

                                                                                            Marek Nowosadzki

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie