Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Uczennica I LO , Paulina Kostrzanowska, stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2017 07:40


    7 listopada 2017 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości; przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: 1) otrzymać promocję
z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, 2) wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy - wyniki co najmniej dobre.
      Wśród wyróżnionego grona znalazła się po raz drugi Paulina Kostrzanowska, uczennica klasy IIIc, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole - 5,33.

Dyplomy -  z rąk prof. Przemysława Czarnka, Wojewody Lubelskiego oraz pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty -  odebrało 237 uczniów. „To jest święto nas wszystkich, nie tylko wasze. Mamy pełną świadomość , że bez waszego rozwoju osobowego, bez dalszej ścieżki waszej kariery życiowej, nie będzie dobrej przyszłości Lubelszczyzny i naszego kraju. To, że doszliście do tego etapu waszego rozwoju i macie tak wielkie perspektywy na przyszłość, jest również dobrą perspektywą dla nas wszystkich” podkreślił w swoim przemówieniu Wojewoda Lubelski. Pani Kurator Oświaty do gratulacji i życzeń skierowanych do młodzieży, dołączyła  podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, organów prowadzących szkoły oraz rodziców, podkreślając troskę, zaangażowanie, stworzenie odpowiednich warunków oraz kierowanie rozwojem utalentowanych młodych ludzi. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele lubelskiego środowiska akademickiego, Rady Miasta Lublin, Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a także dyrektorzy, nauczyciele i rodzice nagrodzonych uczniów. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej.
   Z dumą jeszcze raz podkreślamy, że w gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazła się nasza uczennica – Paulina Kostrzanowska z klasy
III C, spełniając wszystkie powyższe warunki!

    Gratulujemy!!!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie