Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Projekt „Biznes przy tablicy - Nowoczesna biblioteka”

Opublikowano: poniedziałek, 28, listopad 2016 13:06


   W listopadzie w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły Krasnymstawie odwiedziła pani Elżbieta Patyk, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie. Podczas zajęć w klasach Ib i Ic, przybliżyła uczniom wiele informacji na temat tej instytucji, a także zachęciła do skorzystania z jej zasobów. Zajęcia odbywały się w ramach projektu Biznes przy tablicy – Otwarta Firma.


    Dowiedzieliśmy się, że Powiatowa Biblioteka Publiczna mieści ok. 30 tys. księgozbiorów, z których 65% to literatura naukowa. Można tu również bezpłatnie skorzystać z Internetu. Biblioteka posiada także swoją stronę internetową, która umożliwia założenie własnego konta czytelniczego oraz elektronicznego rezerwowania i zamawiania książek. Ponadto, Powiatowa Biblioteka Publiczna oferuje swoim czytelnikom dostęp do darmowych ebooków i audiobooków (są to głównie dzieła klasyczne i lektury szkolne). W wypożyczalni funkcjonuje również internetowy system, który automatycznie wysyła e-maile do czytelników, przypominając o konieczności zwrotu egzemplarzy.
    Pani Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie wykorzystując ciekawą prezentację multimedialną, pokazała, jak wiele możliwości daje nam owa instytucja. Mamy nadzieję, że ta lekcja skłoni uczniów I LO do częstszego korzystania z jej oferty.
                                                                                           Agata Mazurek, kl. I c

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie