Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Nasze liceum lepsze w rywalizacji motoryzacyjnej od szkół technicznych!

Opublikowano: wtorek, 10, maj 2016 12:42


   28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbył się jubileuszowy XX Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Chełmie. 
   Turniej ma na celu poszerzanie wiedzy motoryzacyjnej i znajomości przepisów o ruchu drogowym wśród młodzieży. Propaguje również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także ma uczyć właściwego zachowania na drodze.

 

     W turnieju wzięło udział sześć drużyn ze szkół z terenu powiatu krasnostawskiego - 2 licea ogólnokształcące i 4 zespoły szkół. Dla naszych zawodników było to nie lada wyzwanie, gdyż w liceum nie uczy się motoryzacji - budowy samochodów, jazdy po torze itp.. Technika i szkoły zawodowe mają te zagadnienia w swoich programach nauczania.
     Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz umiejętnością obsługi pojazdu, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i jazdy samochodem osobowym po wyznaczonym torze manewrowym z piłką umieszczoną na „ talerzu”.
     Nasz zespół reprezentowali: Dawid Franaszczak, Kamil Wędzina i Daniel Borzemski z klasy IIIa Okazało się, że chłopcy bardzo poważnie potraktowali wyzwanie i solidnie przygotowali się do turnieju. Efektem było wywalczenie drugiego miejsca! Ustąpiliśmy tylko gospodarzom z Siennicy Różanej. Naszą drużynę przygotowywał pan Mirosław Patejuk- nauczyciel wychowania fizycznego.

Gratulujemy!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie