Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Konferencja „Samorządność uczniowska jako szkoła przyszłych liderów społecznych”

Opublikowano: środa, 25, listopad 2015 10:59


Dnia 18 listopada br. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie reprezentacja Samorządu Uczniowskiego oraz jej opiekun p. Katarzyna Nowacka uczestniczyli w konferencji, której tematem przewodnim była „Samorządność uczniowska jako szkoła przyszłych liderów społecznych”.
W ramach konferencji eksperci z lubelskiej uczelni oraz przedstawiciele placówek oświatowych omówili ważne zagadnienia związane z rozwojem samorządów szkolnych.

   Podczas wykładów „Samorządność uczniowska – kuźnia liderów czy piąte koło u wozu?” oraz „Samorządność uczniowska w oczach uczniów i nauczycieli” uczestnicy spotkania usłyszeli o rodzajach, korzyściach, zasadach i obszarach funkcjonowania samorządów. Przedstawione zostały również wyniki badań – opinie uczniów i nauczycieli – dotyczące głównego tematu. Wszyscy byli zaskoczeni tym, jak różnie podchodzą do niego te dwie grupy. Po części teoretycznej przyszedł czas na doświadczenia uczniów, opiekunów SU i dyrekcji szkół. Wypowiedzi, które wygłosili cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników. Trzecim punktem konferencji była sesja warsztatowa. W kilkuosobowych grupach uczniowie wymieniali się doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem ich samorządów, uczyli się, jak radzić sobie z problemami i współpracować w grupie.
Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze. Nasi uczniowie wrócili z niego mądrzejsi, bogatsi w doświadczenia i z głową pełną pomysłów, które już wdrażają w życie samorządu uczniowskiego. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli uczestniczyć w podobnych konferencjach.

                                                                          Natalia Sulowska klas IIB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie