Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

TO JUŻ 31 PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ!

Opublikowano: poniedziałek, 26, październik 2015 09:33


Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w dniu 17 października 2015r.nasi maturzyści stali się prawdziwymi pielgrzymami i z pokorą serca wzięli udział w 31 Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Do Częstochowy przybyło około dwóch tysięcymłodych wiernych, a hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Nowe życie w Chrystusie”.


   Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, podczas której młodzież śpiewała pieśni, a także rozważała kolejne stacje Męki Pańskiej. W głębokich przemyśleniach pomagały trafne komentarze,odnoszące się do codziennych zmagań młodych ludzi.
   O godzinie 15.00 licealiści poprowadzili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Potem jeden z kleryków opowiedział o swoim życiu, dając przejmujące świadectwo własnego zawierzenia Maryi.
   Szczególnym punktem programu była Msza Święta w intencji maturzystów z diecezji lubelskiej, odprawiona w Bazylice na Jasnej Górze. Podczas nabożeństwa uczniowie odnowili Akt Wiary,
a także złożyli Akt Zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie. W homilii biskup Józef Wróbel nawiązał do Ewangelii, mówiącej o cudzie w Kanie Galilejskiej i napełnił serca młodzieży dobrym słowem i nadzieją.

 Całej pielgrzymce towarzyszyły radość, energia i śpiew,ale też głęboka zaduma nad swoim dotychczasowym życiem. Wszystko przebiegało w atmosferze spokoju i zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Każdy z maturzystów miał czas, by spojrzeć na Cudowny Obraz i oddać wszystkie swoje troski Matce Przenajświętszej.

                                                                                             Monika Bochyńska, kl. IIIB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie