Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Światowe Dni Młodzieży

Opublikowano: wtorek, 08, wrzesień 2015 11:05


Historycznym wydarzeniem w naszej szkole była obecność Krzyża Światowych Dni Młodzieży, który Ojciec Święty Jan Paweł II przekazał młodym ludziom i prosił, by zanieśli ten znak Bożej miłości na krańce świata i przypominali, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym. Ten Krzyż od wielu już lat przemierza tysiące kilometrów, nawiedzając różne kraje i kontynenty, a od 13 kwietnia 2014 r. jest obecny także w Polsce. Gromadzą się przed nim miliony młodych ludzi szukających zrozumienia i sensu swego życia. 

 

   Było dane i naszej społeczności szkolnej gościć ten niezwykły symbol, którego dotykały dłonie trzech papieży i milionów młodych ludzi na całym świecie. Przybyli goście, a wśród nich i absolwenci naszej szkoły wystosowali do zebranych uczniów serdeczne zaproszenie do wzięcia udziału w XXXI spotkaniu młodych z całego świata z Papieżem Franciszkiem, które tym razem będzie miało miejsce w Krakowie w lipcu 2016 r. Obok informacji o idei ŚDM nie zabrakło także wspólnej modlitwy w intencji młodzieży. Spodziewamy się, że w tym niezwykłym wydarzeniu, ukazującym żywą wiarę młodego Kościoła, nie zabraknie także i naszych uczniów.
Przygotowania zatem czas zacząć!

                                                                                                     Ks. Adam Musiel

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie